Styl...

Cześć, czy wy macie swój własny styl?
Może nie koniecznie nie powtarzalny... Ale swój własny! A może całą paczką ubieracie się podobnie? Cóż, nawet jeśli to i tak wszystkie jesteście inne, prawda? 
Jeżeli ty i twoja najlepsza kumpelka nosicie spodnie i bluzki o identycznym kroju, to na pewno przynajmniej różnią się one kolorami! Jeżeli kiedyś ubierałyście się tak samo, to przecież przez całe życie nie będziecie stylowymi klonami! 
Ja, można tak powiedzieć, mam swój styl, który nie za bardzo się wyróżnia... Szczerze mówiąc od tłumu nie odstaję! Ale moja przyjaciółka... (No może troszeczkę przesadziłam! Teraz ubiera się już w miarę normalnie, ale kiedyś...)
Tak jak przeczytałyście w nawiasie, ta dziewczyna lubi się wyróżniać, a na pewno bardzo to lubiła! (Ostatnio szybko się zmienia, więc trudno za nią nadążyć.)
Może lepiej (dla waszego bezpieczeństwa) nie będę opisywać jej dawnego stylu, jeszcze o tym pomyślę...
Ale w skrócie nosiła rzeczy, których ja, ani większość nastolatek nigdy by nie włożyła!
A wracając. Lubicie swój własny styl?
Na przykładzie przyjaciółki potwierdzam fakt, że stylu nie powinno się wstydzić, trzeba być sobą i nie przejmować się zdaniem innych!

Okej, podam wam kilka przykładowych styli:
(Wiem, że wyszło straaasznie duuużo, ale moim zdaniem warto przeczytać. Wszystkie informacje na temat styli brałam z internetu.)
Mieszany:
Styl mieszany jest bardzo ciekawym połączeniem elegancki z luzem, a także elementów wyzywających z normalnymi, codziennymi ubraniami. Po prostu jest to zbitka pozornie nie pasujących do siebie stylów. Bardzo ważne jest jednak to, że osoby preferujące taki styl potrafią ze sobą połączyć kontrastowe style w taki sposób, że prezentuje się to znakomicie. Bardzo często taki efekt udaje się uzyskać dzięki ciekawym dodatkom. Styl ten jest więc zarazem bardzo odważny, ale także wyjątkowy. Przyciąga on naszą uwagę i sprawia, że o osobie go noszącej myślimy, jako o prawdziwej stylistce, która zawsze wie, co założyć. Styl ten wymaga także dużego wyczucia dobrego smaku. Czasem wydać może się on chaotyczny ze względu na owe kontrastowe połączenia, jednak w gruncie rzeczy jest on chyba najbardziej przemyślanym rodzajem stylu. Osoby te łączą więc przykładowo mini z kaloszami, które są oczywiście odpowiednio dopasowane do stylu danej spódnicy. Co więcej, łączyć mogą oni eleganckie koszule z wydzieranymi dżinsami, co jednak wygląda bardzo stylowo. Warto prześledzić wyjątkowe elementy takich strojów, a z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Bardzo wiele kobiet po trzydziestce zaczyna preferować tego typu połączenia. Dodają one młodzieńczego wyglądu i w dużej mierze prowokują. 
Ekstrawagancki:
Niektóre osoby nade wszystko lubią się wyróżniać, dlatego też ich dotyczy właśnie strój ekstrawagancki, z którego emanują emocje, energia i wyszukane dodatki, które zwracają naszą uwagę. Przede wszystkim należy podkreślić, że taki styl ubierania się wzbudza duże kontrowersje u innych osób, gdyż zdaje się nie pasować do żadnego z wymienionych wcześniej stylów. Odbiega on całkiem od realności. Często stosowany jest on przez gwiazdy estrady, ale także przez osoby, które w jakiś sposób chcą zaakcentować swoją wyjątkowość. Przede wszystkim styl ten charakteryzuje się tym, że w zasadzie zawsze jedna część stroju lub też dodatek jest bardzo wyrazisty i wzbudza kontrowersje. Może to być chociażby koszulka z ciekawym napisem, często obraźliwym lub też emanującym czarny humor, ale także pasek z ciekawym nadrukiem i wiele więcej. Wszystko zależy od pomysłowości danej osoby. Często ubrania takie są przez osobę przerabiane właśnie w celu, aby przeciągnąć uwagę i wzbudzić skrajne emocje. Często mężczyźni preferujący ten właśnie styl ubierania się malują paznokcie na wyraziste kolory lub też ubierają bluzki czy też spodnie, które równie dobrze założyć mogłaby kobieta. Kobiety także potrafią doskonale prowokować takim ekstrawaganckim strojem zakładając przykładowo stringi na dżinsy. Taki styl jest więc również bardzo interesujący.
Nowoczesny:
Nowoczesny styl ubierania się jest bardzo charakterystyczny, ponieważ nadąża on za wszelkimi nowinkami, które pojawiają się na wybiegu. Osoby, które go preferują oczywiście, kiedy modne są zarówno frędzle, jak i żywe kolory nie łączą tego ze sobą. Mają bowiem duże wyczucie smaku i na konkretne okazje wybierają zawsze odpowiednio dobrane stroje. Należy również podkreślić, że osoby ubierające się nowocześnie mają w szafie dosłownie wszystko to, co aktualnie modne, dlatego też stroje w kolorze amarantowym, kwiatki, koronka, a także buty na koturnie, dwunastocentymetrowym obcasie, a także stylowe kalosze, to także domena ich garderoby. Nowoczesny styl ubierania się jest bardzo ciekawy, ale nie wszystkim może się podobać. Osoby, które lubią stonowane elementy z pewnością zwrócą uwagę na nowocześnie ubraną osobę, ale nie będzie ich pociągać taki wygląd. Trzeba jednak przyznać, że w nowoczesnym stylu można znaleźć coś dla siebie. Chodzi przede wszystkim o to, że osoby go ceniące znakomicie potrafią także dobrać dodatki czy to w formie dużych bransoletek czy też kolczyków na wzór indiański. Wszystko to jest idealnie zrównoważone i dopasowane. Osoby ubierające się nowocześnie śledzą nieustannie czasopisma o modzie, a także portale internetowe z tej tematyki.
Hip-Hopowy:
Styl hip-hopowy jest bardzo wyrazisty, dlatego też warto mu poświęcić trochę uwagi. Przede wszystkim charakteryzuje się on zawsze luźnymi spodniami, a także dużymi bluzami. W zasadzie można to określić, jako styl, który preferuje zawsze za duże ubrania na daną osobę. Zwisają one sobie samowolnie, jednak nie sprawia to wrażenia nieładu. Wręcz bardzo efektywnie dany styl się prezentuje. Stroje te są bowiem w taki sposób celowo projektowane, aby wyglądać na za duże. Należy podkreślić, że nie tylko charakterystyczne spodnie do kolan wyróżniają prawdziwego hip-hopowca. To także często wąskie spodnie, które jednak zaprojektowane są tak, aby podczas tańca nie krępować ruchów danej osoby. Warto podkreślić, że w stroju hip-hopowym nie ma jednak sztywnych reguł i każdy może dorzucić do niego coś swojego. Oczywiście warto korzystać z linii producentów, którzy projektują stroje stricte dla takich osób, jednak trzeba liczyć się z tym, że są one drogie i nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Trzeba przyznać, że stroje tego typu są jednak niesamowicie piękne i przyciągają one uwagę. Każdym takim strojem można wyrażać siebie i z tego też korzystają osoby, które kochają hip-hop i z taką grupą osób się identyfikują. Styl ten jest bardzo popularny za granicą. U nas także można spotkać grupy osób, które go reprezentują.
Zwykły:
Zwykły styl może nie jest nadzwyczajny, ale pozostawia bardzo duże pole do popisu jeżeli chodzi o dobór ubrań. Przede wszystkim jednak należy podkreślić, że taki styl w zasadzie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Są to zwykłe dżinsy i proste bluzeczki. W zasadzie nic konkretnego, co mogłoby przyciągnąć naszą uwagę. Szafa osoby preferującej taki styl jest pełna różnorodnych ubrań, które łączy ona w dowolny sposób, często jednak nieodpowiedni. Elegancja miesza się więc z luzem. Jest to więc w zasadzie mieszanina różnorodnych stylów, które umiejętnie połączone także mogą dać ciekawy efekt. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić. Styl zwykły to różne barwy, sweterki elegancki i zwykłe, a także spodnie materiałowe lub dżinsowe. Tutaj nie ma więc konkretnych wymagań. Osoby preferujące taki styl ubierania się chodzą po prostu w tym, w czym jest im najwygodniej. Jest to także styl dla tych, którzy nie zwracają zbytniej uwagi na to, co się obecnie nosi, kupują oni bowiem po prostu to, co jest na półkach sklepowych i to, co się im rzeczywiście podoba. Nie oceniajmy jednak osoby, która go preferuje, jako takiej, która nie dba o to, co się nosi. Osoby takie po prostu lubią zróżnicowanie, dlatego też raz ubierają się tak, a innego razu inaczej. Nie ma tutaj mowy o stylu dominującym w żadnym wypadku.
Emo:
Nowo powstałym stylem jest z pewnością styl Emo, który przede wszystkim ma wyrażać emocje danej osoby. Poprzez odpowiedni dobór ubrań wyrażane są uczucia. Obok takiego stylu również nie można przejść obojętnie, ponieważ jest on bardzo charakterystyczny. Przede wszystkim nastolatki umiłowały sobie tego rodzaju ubiór, gdyż dzięki temu mogą zaakcentować swój charakter. W stylu tym dominują bowiem różnorodne ubrania w ciekawej kolorystyce: od smutnych czerni po wesołe róże. Możemy znaleźć także wśród kolorystyki czerwone, granatowe oraz nawet zielone elementy. Przede wszystkim jednak na ubraniach dominują wyraziste motywy. Ubrania mają także ciekawe nadruki wyrażające emocje. Wszelkie bluzki zdobione są kropkami, kratkami lub też paskami, a także groszkami. Jest to więc bardzo ciekawy styl. Nie należy zapominać także o bardzo zróżnicowanych dodatkach w postaci biżuterii. Królują tutaj przede wszystkim kolorowe bransoletki. Sygnety z wyrazistymi elementami, a także pierścionki. Do ubrań dołączane są chusty, krawaty, a także opaski. Dziewczyny często wkładają sobie ciekawe opaski we włosy, które także wyglądają, jak prawdziwe diademy. Nie ma dwóch tak samo ubranych osób w tym stylu. Każdy do swojego stroju dorzuca inny dodatek, dlatego też każdy strój wyraża inne emocje danej osoby, która go nosi.
Rockowy:
Wśród młodzieży styl rockowy jest jednym z najbardziej lubianych ze względu na to, że wyrażać on może ich młodzieńczy bunt. Styl ten ma także swój niesamowity urok jakkolwiek by nie patrzeć. Dominują w nim oczywiście wszelkiego rodzaju odcienie szarości, a także przede wszystkim czerń. Można także zdecydować się na odcienie granatu. Osoby, które ten styl kojarzą tylko z czernią są w błędzie, gdyż powyższe kolory często są także mieszane z czerwienią, a także fioletem. Co więcej, znajdzie się tam także miejsce na kolor żółty, a nawet różowy, co dla niektórych może być szokiem. Dziewczyny mogą zdecydować się nawet na top z dekoltem, oczywiście w ciemnych kolorach, na którym widoczne będą motywy kwiatowe, bardzo modne zresztą w tym sezonie. Zabraknąć nie może oczywiście efektywnej biżuterii. Do takiego topy doskonale pasować będą także rurki w kolorze czarnym. Do topu-tuniki można zastosować z kolei legginsy. W rockowym stylu warto także zastosować kratę, a także panterkę w połączeniu z ćwiekami, co nada nam zadziornego wyglądu. Najbardziej charakterystycznym strojem są jednak oczywiście dłuższe, ciemne koszule z wszelkiego rodzaju rockowymi nadrukami. Nie trzeba także rezygnować z mini sukienek, gdyż także jest to część tego stylu. Z powodzeniem można je wówczas łączyć z modną koronką.
Punkowy:
Punkowy styl ubierania się jest bardzo wyrazisty, można wręcz powiedzieć, że teatralny, ponieważ niejednokrotnie występuje w nim przerost formy nad treścią, co nie znaczy, że w jakiś sposób jest to zły styl ubierania się. Ma on po prostu swój wyjątkowy przekaz. Bardzo często ubrania punków są przerabiane przez nich samych na potrzeby oryginalnego wyglądu, dlatego też taki styl charakteryzuje się prutymi i często farbowanymi ubraniami. Także bardzo często wszelkiego rodzaju koszule oraz spodnie są ozdabiane metalowymi przedmiotami. Chodzi tutaj przede wszystkim o łańcuchy oraz ćwieki. Charakterystyczne są także wszelkiego rodzaju naszywki. Ubrania zdobią także zwracające uwagę hasła. Punkowy strój, to także skórzana kurtka, także oczywiście przerobiona na własne potrzeby, ponieważ musi się ona wyróżnić niebanalnym stylem. Jest to bardzo wymowny styl, ponieważ za ozdoby bardzo często służą punkom także żyletki oraz agrafki. Trzeba więc przyznać, że jest to bardzo odważny styl dla osób, które z pewnością chcą się wyróżnić i zaakcentować swoją osobowość. Dobrze, że taki styl istnieje, ponieważ daje on ujście emocjom. Doszukać można się w nim także swoistego artystycznego wyrazu, ponieważ niektóre stroje przypominają naprawdę dzieło sztuki. Dla odważnych i wyrazistych osób jest to odpowiedni styl.

Czy znalazłyście już swój styl? Bo ja po przeczytaniu o tym wszystkim wiem, że mam zwykły.
I to tyle w tym artykule!
Zaglądajcie tu często! Pa!


2 komentarze:

  1. super wpis :D , bardzo mi się podoba taka stronka jaką wy prowadzicie ,jeśli możesz to wbij do mnie :D jestem tu nowa

    OdpowiedzUsuń