Jak zostać optymistką?

Cześć! Ostatnio napisałam artykuł o optymizmie, więc nadszedł czas na żeby napisać jak zostać optymistką!
Problem pesymistów to zamartwianie się nad sobą i narzekanie! Co więc zrobić, żeby powiedzieć temu stanowcze NIE?
Po pierwsze pamiętajcie, że pozytywnego podejścia do świata i do siebie można się nauczyć. To nie wrodzony dar, ale sposób myślenia! 
Dziewczyny, na pewno znacie powiedzenie: "Pesymista widzi szklankę do połowy pustą. Optymista cieszy się, że szklanka jest do połowy pełna!" To powiedzenie w pełni oddaje różnicę między postrzeganiem świata przez pesymistę, a optymistę.

Jak obiecałam ostatnio, dziś pomogę wam optymistycznie patrzeć na świat! Więc...
Dzięki tym wskazówkom z łatwością możesz stać się optymistką:

1. Witaj dzień z dobrym nastawieniem! 
    Po wstaniu z łóżka pomyśl, że na pewno czeka cię kolejny fantastyczny dzień! Uśmiechaj się i dbaj o swoje ciało. Weź orzeźwiający prysznic i zjedz pożywne śniadanie. Włóż wygodne ubrania, w których dobrze się czujesz! Najlepiej postaw na żywe kolory!
Uśmiechnij się do lustra! Nawet jeśli wydaje ci się to bez sensu. Mózg można oszukać! Jeśli się uśmiechasz (nawet na siłę) w twoim organizmie zaczyna krążyć więcej hormonów szczęścia!

2. Otaczaj się przyjaciółmi, którzy dają ci energię! 
   Zadaj sobie pytanie: Kto dodaje mi skrzydeł? Odpowiedź będzie dla ciebie wskazówką w jaki sposób spojrzeć na znajomych i przyjaciół. Są ludzie, którzy dodają nam wiary w siebie i potrafią sprawić, że życie wydaje się przyjemniejsze! To właśnie takimi osobami musicie się otaczać!

3. Rankiem unikaj pośpiechu!
    Wstań kwadrans wcześniej, by spokojnie wypić herbatę i rozplanować swoje zajęcia! Najlepiej spróbuj również wieczorem przygotować sobie ubranie na następny dzień. Dzięki temu unikniesz porannej gonitwy, która zwykle może psuć ci humor.

4. Zrób coś dla innych! 
    Kup koleżance ulubiony owoc, pomóż sąsiadce wnieść wózek z dzieckiem, lub oddaj zgubiony, na twoich, oczach przedmiot. Bezinteresowne akty dobroci sprawiają, że sami czujemy się lepiej, a inni ludzie chcą się z nami przyjaźnić!

5. Sprawiaj sobie małe przyjemności! 
    Jeśli los nie dostarcza ci miłych wrażeń, sama zadbaj, by choć przez chwilę poczuć się dobrze! Idź na spacer, zjedz czekoladę, obejrzyj ulubiony film, pojeździj na rowerze. To właśnie małe radości składają się na ogólne poczucie szczęścia!

6. Napisz co ci się udało!
    Usiądź wygodnie, weź kartkę i długopis, zastanów się. spokojnie napisz co się udało i co się miłego spotkało! Na przykład, zdałaś egzamin, dostałaś dobrą ocenę, nauczyłaś się czegoś, zapisałaś się na wymarzone zajęcia, lub spełniło się twoje największe marzenie! Zawsze kiedy będziesz smutna zaglądaj na tą kartkę, a ona na pewno poprawi ci humor!Mam nadzieję, że te wskazówki naprowadzą was na ścieżkę optymizmu.
Zaglądajcie tu często! Pa!

2 komentarze: