Optymizm??

Cześć! Dzisiaj napiszę wam trochę o optymizmie. Ale na początek zadajcie sobie pytanie: "Czy chcę zostać optymistką?"
Mam nadzieję, że większość z was odpowiedziała "Tak". Co oczywiście nie znaczy, że osoby, które odpowiedziały co innego nie mogą czytać dalej! Wręcz przeciwnie! Mam nadzieję, że ten artykuł przekona was, że życie optymistów jest bardziej kolorowe.

Zacznę więc od wyjaśnienia słowa optymizm:
Optymizm - (jest przeciwieństwem pesymizmu) Podkreśla stosunek życia, w którym świat postrzegany jest przede wszystkim jako pozytywne miejsce - jako coś dobrego. Optymiści postrzegają ludzi, wydarzenia jako dobre i mają tak zwany "pozytywny" stosunek do życia. Wierzą, że rzeczy z czasem i tak ułożą się pomyślnie. "Widzą życie w kolorowych barwach"
Oczywiście życie optymisty nie wygląda, jak życie wariata, który się ze wszystkiego cieszy! Po prostu bycie na tym świecie przynosi im więcej radości.

Dlaczego zachęcam do optymistycznego podejścia do życia?
Odpowiedź jest prosta! Człowiek optymistyczny jest szczęśliwy i zwykle bardzo lubiany! To duży plus, prawda? Ponad to z optymizmem nie trzeba się wychować! Każdy może przecież zmienić swoje podejście do życia! Zostać optymistkami, to nic strasznego, jeśli będziecie optymistkami, nie będzie to wykluczało bycia sobą. Popłyną z tego tylko korzyści, np. będziecie się częściej uśmiechać, a z wesołymi ludźmi inni lubią spędzać czas, oraz będziecie mniej narzekać, choć niektórzy mówią, że Polacy mają w genach narzekanie... A skąd ta pewność?
Na koniec, jeśli jednak nie jesteście zdecydowane, zadajcie sobie pytanie:
"Z kim wolałabym spędzić czas, osobą, która się uśmiecha i żartuje, czy z osobą, która się obraża, smuci i narzeka?"
Mogę się założyć, że większość z was wybrałaby tą szczęśliwą osobę, ponieważ chyba nikt nie lubi gdy ktoś go zasmuca!
Więc jeśli już kogoś przekonałam do optymistycznego punktu widzenia, to zapraszam do przeczytania mojego kolejnego artykułu, w którym napiszę jak zostać optymistką, a to w brew pozorom nie jest takie trudne!
Zaglądajcie tu często! Pa!
      Optymistyczna żabka ;)

1 komentarz: