Twój pupil!

Cześć! Czy któraś z was ma zwierzątko? Ja mam i myślę, że każdy powinien mieć jakiegoś swojego pupila!

Moim ukochanym zwierzątkiem jest chomik! Moim zdaniem to nie jest taki zwyczajny chomik... Po pierwsze maleństwo prowadzi dzienny tryb życia! I zachowuje się dość dziwnie... Co wieczór tarza się w swoim plastikowym domku! Chcecie wiedzieć jak to wygląda? Po prostu przewraca się na plecy i kręci w kółko, w domku. Czy to normalne? Nie jestem pewna, ale na pewno zabójczo wygląda!
Ostatnio zmieniłam wystrój klatki zwierzątka - przyczepiłam metalową rurkę obok schodków otworkiem na schody, aby w dolnej części klatki było więcej miejsca - chomiczek wchodząc do rurki był przyzwyczajony, że schodzi nią na dół, a tym czasem wchodził z powrotem na górę, biedactwo nie rozumiało o co chodzi i znowu wchodziło do rurki i przedostawało się na schodki na górę... A przecież rurka umocowana była obok schodków, tak żeby mógł spokojnie zejść!
Na szczęście w końcu zrozumiał o co chodzi! Już bez problemu przedostaje się rurką na schodki, a stamtąd już gdzie chce!

Inne dziwne zachowania mojego chomcia, także nigdy nie zdarzały się u moich poprzednich pupilków (miałam same chomiki, bo kocham te zwierzątka). Na przykład to zwierzątko nie potrafi pić z poidełka! Dużo czasu zajmowało mi zastanawianie się dlaczego tego nie potrafi, ale do niczego nie doszłam. Po prostu należy mu nalewać wodę do miseczki.
Co jeszcze udowadnia, że ten chomik jest troszkę "inny"? Maleństwo umie samo otworzyć sobie klatkę od środka! Kiedy ostatnio to zrobiło klatka stała na komodzie, a obok niej radio i zdjęcia. Chomik wydostał się z klatki podszedł do radia, stanął i słuchał! Nie żartuję!
Czy teraz uwierzyłybyście, że to wyjątkowe zwierzątko? Jeśli nie to może przekona was fakt, że kilka razy moja rodzinka miała wrażenie, że ten chomik ma zdolności telepatyczne! Moim zdaniem to śmieszne! Przecież to jest zwierzę! Ale jednak, słucha się kiedy patrząc w jej czarne oczka myślisz lub mówisz: Zejdź rurką! Lub Zejdź schodkami! Moim zdaniem to głupie przypadki! A waszym?
To zwierzątko to chomik syryjski, nazywa się Zafree, bo była za darmo!
(Wszystko co napisałam o moim zwierzątku jest prawdą, ale zdjątka wzięłam z internetu)
A czy wy macie swojego ukochanego pupilka? Pieska, kotka, królika, a może chomcia?
Jeśli nie macie zwierzątka to na prawdę polecam chomiki! Te słodkie, małe zwierzątka są moim zdaniem najlepszymi pupilkami!
W którymś z kolejnych artykułów napiszę o tym jak namówić rodziców na zwierzątko i jakie wybrać!
Zaglądajcie tu często! Pa! 

1 komentarz:

  1. Ja mam psa i 5 kotów - na szczęście te drugie mieszkają w garażu :)

    OdpowiedzUsuń